Co Vás čeká

 

Příprava na focení


Na začátku každé dobré spolupráce je komunikace.

Objednávka focení

Objednat se na focení můžete hned několika způsoby.

Asi tím nejideálnějším je použití objednávkového formuláře, kde jsou pole na všechny potřebné informace. Další z možností je emailem nebo telefonicky.

Ideálně ještě před objednáním si termínu je dobré si promyslet jaké fotky budete z focení chtít. Úplně tím nejzákladnějším je typ focení (portrét, rodinné, těhotenské…) a styl focení (umělecké, elegantní, ležérní…).

V případě složitějších focení je možné domluvit si osobní schůzku.

Po domluvení si podrobností k focení a termínu, bude Vám zaslána faktura pro zaplacení focení (podle aktuálního ceníku)

Příprava na focení

Než za mnou dorazíte, vše pro Vaše focení připravím. Nažehlím oblečení ve Vaší velikosti, nachystám potřebné rekvizity a pozadí. V případě uměleckých focení také připravím kompletní scénu a variace.

Vy si potřebujete jen připravit několik věcí s sebou. V případě, že budete chtít vypadat na focení skvěle, můžete se řídit i několika doporučeními, které Vám pomohou vypadat svěže. (článek se připravuje).


Průběh focení


Zmáčknutí spouště a zablesknutí světel je pouze zlomek toho, co Vás čeká během focení. Pro skvělou fotku je potřeba mít pod kontrolou i malé detaily.
Počítejte s délkou focení okolo 3-4 hodin (u rodinných focení s malými dětmi bývají focení o něco kratší, neboť malé děti se rychle unaví).

Líčení & účes

Polovinou úspěchu dobré fotografie tkví v dobrém líčení a vhodném účesu. Nevhodné líčení se špatně retušuje a retuš je málokdy tak realistická, jako u vhodného líčení. Ne každá žena, kosmetička ani vizážistka však umí zvládnou líčení vhodné pro focení. Abych zajistila kvalitní fotky, je líčení součástí služby. Vždy také dohlédnu na to aby vlasy vypadaly dobře. Avšak z časových důvodů je větší úprava vlasů pouze u focení jednotliců, max. dvou osob.

 

Zapůjčení oblečení, bot a doplňků

Obáváte se, zda bude vaše oblečení vypadat dobře na fotkách? Nemusíte se tím trápit. Ve vybavení ateliéru mám velkou škálu dámského oblečení (od dětských velikostí až po velikost 54), které je pro focení vhodné a dobře pracuje se světly i s postavou. K tomu jsou k dispozici boty (vel. 36 – 41) a různé doplňky. Nepotřebujete tedy pro focení s sebou více než světlé a tmavé spodní prádlo. Pánové prominou, pro ně takto vybavena nejsem – není reálné obsáhnout dostatečně rozsah velikostí a střihů.

 

Plné vedení u focení

Máte strach, že nevíte jak se tvářit či jak pózovat? Nemusíte. Při focení vás plně povedu, veškeré pózy upravím tak, aby jste vypadal/a dobře. Vše vždy vysvětlím a tak si kromě dobře napózovaných fotografií odnesete i spoustu rad, jak můžete vypadat dobře i na rodinných fotkách nebo fotkách z akcí.


Úprava fotografií


Po focení následuje úprava fotorafií, tato fáze je pro Vás plně bez starostí.

Výběr fotografií pro úpravu

Vzhledem k dlouholeté praxi a vytrénovanému oku, si dovoluji vybrat fotografie k úpravě já. Pro výběr fotek se řídím hned několika faktory, Vaší preferencí v průběhu focení, kvalitou snímku a jeho potenciálem. Ano někdy i fotografie, která na první pohled nemusí vypadat ideálně (a klient by ji raz dva vyřadil) se po drobných úpravách stane nezapomenutelnou.

Editace a retuš

Každá fotografie projde několika typy úprav. Korekcí náklonu, barevnosti a retuší. Moje priorita pro retuš je, aby na fotografii nebyly zbytečné nedostatky, upravím decentně křivky a linie oblečení i těla. A upravím strukturu pokožky, zjemním vrásky, odstraním pupínky, akné, křečové žíly a celulitidu a zjemním strukturu kůže. Všechny tyto úpravy jsou dělány tak, aby působily přirozeně.

Zpracování fotek trvá zhruba 2-4 týdny, podle vytíženosti. Zpracovávám zhruba o čtvrtinu až polovinu fotek více než je v domluveném rámcovém rozsahu. A to z důvodu, aby jste měli dostatek fotografií pro výběr.


Finální výběr fotografií


Chvíle, na kterou čekáte už od momentu, kdy se rozhodnete pro focení. Jak to vše dopadlo, jak vypadají finální fotky. Máte na výběr jednu ze dvou možností, jak vybírat.

Osobní výběr fotografií

Pro osobní výběr si domluvíme termín setkání u mě v ateliéru. V domluvený termín se setkáme a já Vám pro výběr předložím Vaše upravené fotografie vyvolané ve formátu 13×18 cm. vyvolávám vždy jednu ze dvou barevností, kterou má daný upravený snímek.

Vy si fotografiemi listujete a vybíráte ty, které budete chtít. Vybrané vyvolané fotografie si odnášíte přímo z tohoto setkání. Fotografie v elektronické podobě zasílám po uhrazení faktury za vybrané fotografie.

 

Elektronický výběr

Pro elektronický výběr Vám zašlu sestavu snímků ve stejném rozsahu, v jakém by byly vyvolány pro osobní výběr. Náhledy upravených fotografií posílám emailem. Sestava fotografií ná takovou velikost, aby při 100% přiblížení měl jednotlivý snímek velikost přibližnou formátu 13×18 cm, ale může se lišit podle monitoru nebo zobrazovacího programu.

Od Vás pak dostanu seznam čísel vybraných fotografií nejlépe opět emailem. Po uhrazení faktury za vybrané fotografie odesílám fotografie v elektronické podobě. A dle domluvy si pak vyvolané buď vyzvednete osobně nebo je mohu zaslat zásilkovnou.

 

 


 

Vyhovuje Vám nastavení fotografické služby? Nyní už stačí se jen

Objednat